Historie

2007

Orkán „Kyrill“ zasáhl území České republiky dne 18.1. 2007. Po dobu několika dní naplno zaměstnal profesionální i dobrovolné hasiče. Mezi 18.1. a 21.1. zasahovaly jednotky požární ochrany u celkem 7 729 mimořádných událostí, během těchto čtyř dnů tak jednotky požární ochrany vyjely ke stejnému počtu případů jako za 29 průměrných dní.

Při jednom takovémto zásahu zemřel hasič, otec nenarozeného dítěte. Občané v rámci projektu pomocrodině poskytly dary v hodnotě 2 mil. korun a pomohli tak vyřešit tíživou situaci maminky a čerstvě narozeného dítěte.

2008/2009

V regionálních i celostátních médiích jste si mohli přečíst příběh rodiny, které v říjnu v Rovensku pod Troskami zloději ukradli auto. To je dnes bohužel vcelku běžné nebýt faktu, že to auto sloužilo postiženému chlapci a mělo speciální vybavení. Po odvysílání reportáže v celostátním televizním zpravodajství se hnulo svědomí patrně i v samotných zlodějích, když se pár dnů na to u rovenského hřbitova přes noc objevila část výbavy postiženého chlapce. Auto vráceno nebylo. Zdvihla se vlna lidské solidarity, což v dnešní době, kdy se na nás valí jiná vlna, a sice masivního zdražování, nebývá běžné. Bylo založeno speciální konto, na které lidé poslali rodině přes sto sedmdesát tisíc. A v minulém týdnu byla ještě zveřejněna informace, že matka postiženého chlapce získala od nejmenovaného prodejce aut na dva roky bezplatně jiný automobil.

Projekt pomoc rodině díky občanům pomohl postiženímu chlapci zajistit vůz pro jeho přepravu do společnosti AAA AUTO a občané podpořili tohoto chlapce částkou téměř 200.000,- Kč.